preskoči na sadržaj

Osnovna škola Poličnik

Login
Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

 
 

           

 

 

 

Priloženi dokumenti:
Skolski kurikulum 2016.2017..doc

Arhiva dokumenata
KORISNI LINKOVI

r     

 

 

 

 

 

                   

                           

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
u Poličniku održana interaktivna radionica
Autor: ANITA NIKIĆ, 13. 5. 2015.

Živim život bez nasilja u Poličniku  smiley

Policijska uprava zadarska  nastavila je provoditi aktivnosti u sklopu nacionalnog preventivnog projekta ”Živim život bez nasilja”. Tako je  13..05.2015. u OŠ ”Poličnik” u Poličniku održana interaktivna radionica i edukativno-umjetnički program, s ciljem podizanja svijesti kod djece i mladih o neprihvatljivosti nasilja.

”Živim život bez nasilja” je naziv projekta koji u Hrvatskoj od 2010. godine provode Ministarstvo unutarnjih poslova i Program Ujedinjenih naroda za razvoj (UNDP), a unazad dvije školske godine u projekt je uključeno i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta. Namijenjen je učenicima osnovnih škola, nastavnicima, roditeljima te cjelokupnoj zajednici, a uključuje niz edukativnih aktivnosti u školama, kojima se mladima nastoji ukazati da nasilje nije prihvatljivo ponašanje te da se sveukupna javnost treba boriti protiv svih oblika nasilja. Projekt se sastoji od tri komponente: interaktivnih radionica, edukativno-umjetničkog programate interaktivne parlaonice i literalnog/likovnog natječaja.

Preventivne aktivnosti u osnovnoj školi „Poličnik“ započele su interaktivnim radionicama, koje su proveli policijska  službenica za prevenciju Ureda načelnika PU zadarske Ivana Marić,  te predstavnik organizacije civilnog društva„Status M” Mislav Mandir. Interaktivne radionice na temu nenasilja i tolerancije provedene su u svrhu izgradnje kulture nenasilja kod najmlađe populacije, s ciljem poticanja učenika na stvaranje pozitivnih stavova, koji su u skladu s pozitivnim vrijednostima društva u kojem žive te senzibiliziranja učenika na problem nasilja i nužnost njegovog prijavljivanja. Kroz zanimljivu prezentaciju i razgovor, učenici sedmih razreda naučili su kakvi sve oblici nasilja postoje, gdje mogu potražiti zaštitu u slučaju da su i sami žrtve nasilja ili znaju nekog tko je žrtva nasilja te što sve policija poduzima kada dobije prijavu o nasilničkom ponašanju. Kroz radionicu ”Zvonkov kviz – kampanja Budi muško, mijenjaj pravila”, učenicima je potom skrenuta pozornost i na važnost komunikacije u odnosima te na prihvaćanje kulture tolerancije, nenasilja i nediskriminacije jer nitko ne zaslužuje biti zlostavljan.

Nakon provedenih interaktivnih radionica, održana je druga komponenta projekta, odnosno kazališna predstava u režiji Zijaha Sokolovića”Nasilje – za nasilje nema opravdanja”. Radi se o predstavi, koja je dio THE/ARTO projekta, odnosno projekta edukacije učenika kroz umjetnost, a kroz koju su se učenici mogli upoznati s različitim oblicima nasilja, njegovim uzrocima i posljedicama, ali i načinima kako reagirati na nasilje, s osnovnom porukom da, bez obzira na sve – ZA NASILJE NEMA OPRAVDANJA. Predstavu su izveli glumci Dunja Fajdić i Marko Makovičić, a osim učenika i njihovih nastavnika, odgledali su je i predstavnici PU zadarske, Zadarske županije, Vijeća za prevenciju kriminaliteta na području Zadarske županije, predstavnici Općine Poličnik i Vijeća za prevenciju na području općine Poličnik, Turističke zajednice  Poličnik te učenici i stručni suradnici osnovne  škole „Zemunik“.

Nakon ove predstave uslijedila je predstava dramske sekcije OŠ Poličnik i  predstava  dramske skupine učenika  nižih razredaOŠ Poličnik. Učenici su izradili i  PPT prezentaciju o nasilju, a odradili su i novinarski intervju sa koordinatorom projekta.

Nakon svega odigrana je i prijateljska malonogometna utakmica između učenika OŠ Poličnik i OŠ Zemunik, s porukom da za nasilje nema opravdanja.

OŠ ”Poličnik”, kao izvrstan  domaćin, kroz pripremu učenika o problemu nasilja, potakla je djecu na aktivno sudjelovanje u provedenim aktivnostima. Učenici koji su sudjelovali u radionicama i odgledali predstavu, sudjelovat će i u trećoj komponenti preventivnog projekta pa će tako, do kraja školske godine, kroz likovni, literarni i dramski izričaj te tematsku interaktivnu parlaonicu, iskazati svoja razmišljanja na temu nenasilja, tolerancije i nediskriminacije. galerija




Izvor: Atena


[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju